E-sportowe medale pojawią się na Igrzyskach azjatyckich w 2022 r.

Jeśli nie słyszeliście o Igrzyskach azjatyckich: to międzynarodowa impreza sportowa organizowana w różnych krajach Azji co 4 lata, podobnie jak igrzyska olimpijskie. Igrzyska te są organizowane przez Azjatycką Radę Olimpijską (OCA), pod nadzorem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Na 19-tej edycji tej imprezy, która odbędzie się w Hangzhou (Chiny) po raz pierwszy e-sportowcy powalczą o medale!

W przyszłym roku, e-sport pojawi się na igrzyskach w Dżakarcie w charakterze „sportu demonstracyjnego”, czyli ciekawostki, na którą większość widzów zapewne nie zwróci zbyt wielkiej uwagi. Dlatego właśnie impreza zaplanowana na 2022 r. w Hangzhou jest taka ważna dla fanów (i zawodników) e-sportu. Będą to bowiem pierwsze igrzyska, na których najlepsi e-sportowcy zajmą miejsca na podium i otrzymają prawdziwe medale za swoje osiągnięcia.

E-sport w Azji jest o wiele bardziej rozwinięty, niż w Europie, czy w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też Igrzyska azjatyckie są całkiem niezłym „papierkiem lakmusowym”, który pokazuje globalną przyszłość e-sportowej rywalizacji. Młodzi ludzie coraz częściej bardziej interesują się rozgrywkami w CS:GO, czy League of Legends, niż ligowymi rozgrywkami w piłkę nożną.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.