Fujifilm SQ10 Instax Square to hybryda fotografii cyfrowej i… natychmiastowej

Najkrócej rzecz ujmując, Fujifilm SQ10 Instax Square to cyfrowy aparat, z którego zaraz po wykonaniu zdjęcia wychodzą tradycyjne, "analogowe odbitki".

Fujifilm SQ10 Instax Square wyposażony jest w niedużą matrycę CMOS typu 1/4″ o rozdzielczości 3,6 miliona pikseli. Jeśli wydaje się wam, że to zbyt mała rozdzielczość, to warto dodać, że jest ona potrzebna do wykonania kwadratowych „odbitek” w formacie 86×72 mm, które wychodzą bezpośrednio z aparatu. Paczka zawierająca 10 odpowiednio przygotowanych kartek, które ładuje się równocześnie do środka aparatu, kosztuje 17 dolarów.

„Cyfrowość” aparatu widoczna jest także w zastosowaniu 3-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 460 tysięcy pikseli. Do zdjęć można także dodawać różnego rodzaju filtry i efekty, a także – i to najważniejsza różnica w stosunku do innych Instax-ów – zapisywać je na karcie pamięci typu Micro SD. Ekspozycja ustawiana jest automatycznie, aparat oferuje także automatyczne ustawianie ostrości, wspomagane algorytmami rozpoznawania twarzy w kadrze.

Fujifilm SQ10 Instax Square kosztuje 280 dolarów i ma wejść do sprzedaży w maju.

0
Źródło: FujiFilm
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.