iPhone 8 z ekranami OLED Samsunga?

Jeszcze w ubiegłym roku w sieci pojawiły się plotki o dostawcy ekranów dla nowego iPhone'a. Teraz serwis Nikkei dotarł do informacji, z których wynika, że Apple zwróciło się w tej sprawie do Samsunga.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że Apple w tym roku zamierza wydać specjalnego, stworzonego na potrzeby 10 rocznicy marki iPhone’a, który będzie posiadał panel OLED. Według nowych informacji Apple prowadziło w tej sprawie rozmowy z kilkoma dostawcami (m.in. spółką JDI i Sharpem). Ostatecznie stanęło jednak na Samsungu, będącym jednocześnie największym rywalem Apple’a. Koreański producent ma rzekomo wyprodukować dla giganta z Cupertino nie tylko 70 milionów ekranów OLED, na które opiewa umowa, ale dodatkowe 25 milionów egzemplarzy na wypadek zwiększonego popytu na nowego iPhone’a. Swoją drogą Samsung zapewnia 95% światowej produkcji tego typu wyświetlaczy, więc wybór Apple’a nie powinien nikogo dziwić.

Spodziewamy się, że iPhone 8 otrzyma pojawi się na rynku w 3 wariantach. Najdroższy z nich otrzyma właśnie 5,2-calowy wyświetlacz OLED (niewykluczone, że będzie on zakrzywiony) i ma kosztować ponad 1000 dolarów. Pozostałe warianty mają otrzymać odpowiednio 4,7″ i 5,7″ calowe wyświetlacze. Premiera urządzeń nastąpi najprawdopodobniej we wrześniu br.

0
Źródło: Nikkei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.