Karaluchy uwielbiają… PS4

Serwis naprawczy XCubicle z Manhattanu zwrócił uwagę na problem wielu użytkowników PS4. Gdy ich konsole nagle przestają działać, okazuje się, że przyczyną usterki są karaluchy, które wiją sobie we wnętrzach PS4 przytulne gniazdka.

Każdego tygodnia XCubicle musi usuwać przynajmniej jedno gniazdo karaluchów z PS4. Dlaczego owady upodobały sobie akurat ten sprzęt elektroniczny? Konsole w domach leżą najczęściej w pozycji horyzontalnej, w zaciemnionych szafkach RTV. Zwabione ciepłem karaluchy, wchodzą bez problemu z szczeliny układu wentylacyjnego, skąd przedostają się do wnętrza zasilacza PS4. Tam żyją i rozmnażają się do czasu aż ich potomstwo i odchody zaczynają topić się pod wpływem temperatury i niszczyć cały układ.

Gwarancja Sony nie obejmuje takiego przypadku, więc użytkownicy muszą radzić sobie samodzielnie. Najprościej jest pozbyć się z domu robactwa, ale często nie jest to prosta operacja. Serwisy takiej jak XCubicle wymieniają zasilacz i sterylizują go ultradźwiękami.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.