Latające drony, które filmują także… pod wodą

SwellPro to firma, która próbuje znaleźć na rynku ciekawą niszę. Produkuje niewielkie 4-wirnikowce, które nie tylko latają i filmują jak wiele innych dronów, ale także pływają i nie boją się zanurzenia w wodę.

Wędkarze, nurkowie, żeglarze, kajakarze, windsurferzy, sporty motorowodne… – można wymienić dziesiątki, a pewnie nawet i setki sytuacji, w których zwykły dron bardzo by się przydał, ale pojawia się poważne ryzyko jego zniszczenia. Woda jest zabójcza dla elektroniki, a słona woda morska jest jeszcze gorsza.

Dlatego ciekawa wydaje się oferta firmy SwellPro, oferującej drony na kilku poziomach zaawansowania i w odpowiednich do nich cenach (od 1400 dp 8320 dolarów). Część z nich wyposażona jest we własne kamery, do innych można podłączyć np. GoPro w obudowie podwodnej.

Sam pomysł nie jest już bardzo nowy, ale i tak robi wrażenie. Zwłaszcza jeśli przesyłany na żywo obraz zaczyna nagle pokazywać to, co dzieje się… pod powierzchnią wody:

0
Źródło: YouTube, SwellPro
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.