Mapy Google przypomną Ci, gdzie zaparkowałeś auto

Zapominalscy mocno ucieszą się z najnowszej funkcji Map Google. W aplikacji na iOS i Androidzie pojawiła się opcja pozwalająca zapamiętać miejsce postoju naszego auta.

Opcja działa następująco. Po kliknięciu w punkt na mapie, w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy możemy wybrać nową funkcję: „Zapisz jako miejsce parkowania”. Jeśli chcemy możemy także dodać do tej lokalizacji notatkę np. zapisać strefę parkingu, numer miejsca czy piętro, co powinno ułatwić z kolei odnalezienie auta w kilkupoziomowych galeriach.

Dodatkowo możemy również zaznaczyć czas, na jaki wykupiliśmy miejsce postojowe. System prześle nam automatyczne przypomnienie o kończącym się postoju na 15 minut przed jego zakończeniem. Możemy także dodać zdjęcie oraz udostępnić znajomym zapisaną lokalizację. Wszystko łatwo, szybko i przyjemnie. Aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników na całym świecie.

0
Źródło: Blog Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.