Mężczyzna ukradł 100 smartfonów podczas festiwalu Coachella

Coachella to coroczny festiwal muzyki i sztuki, który odbywa się w Kaliforni. Wydarzenie przyciąga tysiące ludzi, którzy pragną upamiętniać najlepsze chwile smartfonami. W tym roku wśród tłumu grasował wyjątkowo pazerny złodziej...
fot. kmir.com

fot. kmir.com

36-letni Reinaldo De Jesus Henao wykorzystał ścisk tłumu i zaaferowanych koncertem użytkowników smartfonów do przeprowadzenia masowej kradzieży. W plecaku złodzieja znaleziono ponad 100 telefonów! Mężczyzna uszedłby z łupem bezkarnie, gdyby nie funkcja Find My Phone i pochodne usługi lokalizacyjne. Przy pomocy aplikacji do geolokalizacji użytkownicy byli w stanie szybko przekazać stosowne informacje policji, która złapała złodzieja we wskazanym miejscu. Mężczyzna został co prawda aresztowany, ale wyszedł za kaucją 10 tysięcy dolarów. Ciekawe czy wyciągnie odpowiednie wnioski z tego wydarzenia.

W niedzielę lokalna policja złapała kolejnego mężczyznę, który na festiwalu obłowił się w 30 smartfonów.

0
Źródło: Kmir.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.