Nintendo Switch: jaki jest koszt produkcji?

Po premierze Switcha Nintendo nie zdradziło ile kosztują części do wyprodukowania pojedynczego egzemplarza konsoli, przyznając jednakże, że konsola nie jest sprzedawana ze stratą. Japońska firma Fomalhaut Techno Solutions rozebrała konsolkę na części i dokonała analizy poszczególnych komponentów, dzięki czemu udało się oszacować koszt produkcji urządzenia.
fot.Fomalhaut Techno Solutions

fot.Fomalhaut Techno Solutions

Okazuje się, że koszt wyprodukowania jednej konsoli Nintendo Switch wynosi około 275 dolarów. Biorąc pod uwagę cenę końcową urządzenia – 299 dolarów – jest bardzo prawdopodobne, że firma zarabia na sprzedaży bardzo niewiele. Pamiętajmy, że te szacunki dotyczą jedynie samego hardware’u i nie obejmują kosztów montażu, dystrybucji i marketingu, które z pewnością są także wysokie.

Najdroższym elementem konsoli jest zasilacz oraz część z tabletem (zwłaszcza procesor Nvidii) – za nią trzeba zapłacić 167 dolarów. Nintendo sporo płaci również za produkcję kontrolerów Joy-Con – aż 45 dolarów (cena w sklepie to 50 USD).

Wniosek z powyższego zestawienia jest jeden. W najbliższym czasie nie powinniśmy się spodziewać obniżki cen Nintendo Switch.

0
Źródło: VG24/7.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.