Od teraz liczbę przyznanych punktów karnych sprawdzisz w Internecie

Do tej pory otrzymane punkty karne można było sprawdzić jedynie na komisariacie. Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło dziś nową, wygodniejszą metodę.

Aby sprawdzić liczbę otrzymanych punktów karnych należy w pierwszej kolejności założyć tzw. Profil Zaufany, który wymaga weryfikacji naszych danych osobowych. Jeśli nie posiadamy konta bankowego w PKO BP, Inteligo, ING, Envelo lub Banku Millenium jedyną metodą potwierdzenia weryfikacji jest udanie się z dowodem osobistym do jednego z tzw. Punktów Potwierdzających. I to w zasadzie jedyna trudność.

Gdy posiadamy już aktywny Profil Zaufany wówczas wystarczy zalogować się na stronie obywatel.gov.pl, a liczba posiadanych punktów karnych wyświetli się od razu. Z tego miejsca będziemy je mogli także zapisać do pliku PDF lub wydrukować. Oprócz liczby punktów otrzymamy też dostęp do bardziej szczegółowych informacji, takich jak data i miejsce wykroczenia, czy dane pojazdu.

0
Źródło: Obywatel.gov.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.