Onyx Boox Typewriter to notebook z ekranem E-Ink

Ekrany E-Ink stosowane są raczej w czytnikach e-booków, ale nie musi to być ich jedyne zastosowanie. Jak widać na przykładzie prototypu Onyx Boox Typewriter, umożliwiają także stworzenie całkiem ciekawego urządzenia do pracy nad tekstem.

Onyx Boox Typewriter to więcej niż laptop i… mniej niż laptop. Mniej, bo zdecydowanie nie oferuje pełnej funkcjonalności notebooka na przykład z systemem operacyjnym Windows 10 na pokładzie (wykorzystuje Androida 4.0). Więcej, bo to urządzenie hybrydowe – po odłączeniu klawiatury zmienia się w tablet, a raczej typowy czytnik z ekranem E-Ink.

Urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran E-Ink o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 1200×825 pikseli. Po obu stronach ekranu widoczne są głośniki, a oprócz tego „na pokładzie” dostępny jest port Micro USB 2.0, slot kart Micro SD (do 32 GB) i wejście mini-jack. Bezprzewodową łączność zapewniają moduły Wi-Fi i Bluetooth, a sercem urządzenia jest procesor Cortex A9 (1 GHz) i 1 GB pamięci RAM, uzupełniany o 16 GB pamięci wewnętrznej.

Najciekawszy jest jednak akumulator o pojemności 4100 mAh, a raczej to, co umożliwia on „notebookowi” z ekranem E-Ink. Według deklaracji producenta tak potężna pojemność przekłada się na 20 dni normalnej pracy, a w trybie intensywnym (wielogodzinne codzienne użytkowanie, włączone Wi-Fi i Bluetooth) na 7 do 10 dni.

Nie jest jeszcze znana cena urządzenia oraz data wprowadzenia go do sprzedaży.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.