Pamięci DDR4 będą coraz droższe

Dwóch z trzech największych producentów pamięci na świecie, czyli Samsung i Micron, z pewnymi kłopotami wdraża produkcję w procesach 18- i 17-nanometrowych. Efekt to niska podaż i wzrastające ceny.

Ceny modułów pamięci DDR4 w drugim kwartale tego roku mogą wzrosnąć o około 12,5%, z około 24 do 27 dolarów. To efekt tego, że zarówno Samsung (18 nm), jak i Micron (17 nm) pracują nad wdrożeniem nowych procesów litograficznych kości DRAM i… jeszcze nie do końca im to wychodzi. Pojawiają się problemy z kompatybilnością oraz większą niż zwykle ilością błędów.

Jedynie SK Hynix nie kombinuje na razie ze zmianą procesów produkcyjnych i dostarcza na rynek pamięci DDR4 w dużych ilościach. Nie wystarcza to jednak, by zaspokoić popyt na tego typu komponenty i wygląda na to, że jeszcze co najmniej przez kwartał sytuacja ta nie ulegnie poprawie.

0
Źródło: iconnect007
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.