PGS – przenośna konsola z Androidem i Windows 10 nabiera kształtów

O konsoli Portable Game System zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy to zdobyła na Kickstarterze 300 tysięcy dolarów. Przed zakończeniem kampanii twórcy zrezygnowali się zrezygnować ze wsparcia Internautów, tłumacząc, że sfinansują cały proces samodzielnie.

Od tamtej pory PGS przeszła lekkie przeobrażenia – zmieniono układ przycisków i dodano drugi model o nieco słabszej specyfikacji. Ostatecznie developer oznajmił, że premiery urządzenia powinniśmy spodziewać się w drugim kwartale bieżącego roku, czyli już niedługo.

Przypomnijmy czym jest PGS. Urządzenie posiada 5,9-calowy ekran Full HD, który wspierany jest przez dwa układy CPU i GPU. Dla systemu Windows 10 jest to procesor Intel Atom x7 2,56 GHz i Intel HD Graphics 600 Mhz, a dla systemu Android jest to procesor Mediatek Helio X2X 2,5 GHz oraz Mali T880. Układy odpowiednio są wspierane przez 8GB i 3GB RAM-u. Na pokładzie znajdziemy także baterię o pojemności 6800 mAh, dodatkowy 3,2-calowy wyświetlacz i 128 GB pamięci wewnętrznej (dla Windows) oraz 32 GB (dla Androida).

W domyśle konsola ma pozwalać na odpalanie wszystkich gier z PC i Google Play, więc sprzęt z pewnością zainteresuje wielu graczy. Nie najgorzej prezentuje się również cena urządzenia. Za model standardowy zapłacimy 319 dolarów, a za model w wersji Lite – 259 dolarów. Zainteresowani mogą śledzić informacje o PGS na oficjalnej stronie producenta.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.