Pobij rekord w tej grze, a ransomware odszyfruje twoje dane

Ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie, które "porywa" nasze dane przez ich zaszyfrowanie już kilka lat temu stało się kolejną, internetową plagą. Twórcy tego typu oprogramowania zazwyczaj żądają pieniędzy za odszyfrowanie danych użytkownika. Oczywiście nie wszyscy.

„Rensenware” o którym dzisiaj mowa to na przykład złośliwe oprogramowanie, które w zamian za odszyfrowanie naszych danych zażąda, żeby użytkownik zagrał w grę Touhou Seirensen – Undefined Fantastic Object i pobił jej highscore.

Wszystko to brzmi trochę śmiesznie. Dodajmy jeszcze, że twórca Rensenware opublikował w sieci… przeprosiny, w których pisze, że jego złośliwe oprogramowanie powstało w charakterze dowcipu i nigdy nie miało trafić do sieci. Autor udostępnił nawet narzędzie, które odszyfruje nasze dane bez konieczności bicia rekordów w Touhou Seirensen.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.