Project Scorpio otrzyma bezprzewodowe gogle VR od AMD?

Podczas VR World Congress AMD oznajmiło, że przejęło firmę Nitero pracującą nad technologią bezprzewodowych gogli VR/AR. Podczas rozmowy z dziennikarzem TechForge, wiceprezes AMD zdradził także, że firma współpracuje z Microsoftem w zakresie gogli VR.

Wiemy już, że moc obliczeniowa konsoli Xbox Project Scorpio wystarczy, by obsłużyć technologię VR. Dodając dwa do dwóch możemy spodziewać się, że gogle, nad którymi pracuje Nitero – już pod szyldem AMD – dedykowane będą właśnie nowej konsoli Microsoftu. Według Ryana Dawsa z TechForge, Fallout VR, który rozwijany jest od ponad roku i mocno chwalony przez ważne osobistości (wiceprezes AMD nazwał go branżową rewolucją) może okazać się tytułem na wyłączność duetu Scorpio + gogle AMD. Przynajmniej w kontekście konsoli, gdyż gra ma pojawić się również na PC i HTC Vive. To rzecz jasna jedynie spekulacje. Oficjalne wiadomości w tej sprawie zostaną ogłoszone na targach E3 w czerwcu br.

0
Źródło: Developer.tech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.