Ridley Scott tworzy firmę dedykowaną VR

Mimo swoich 79 lat, Ridley Scott nie stroni od najnowszych technologii. Jego najnowszym pomysłem jest studio RSA VR, które będzie zajmowało się wyłącznie projektami związanymi z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością.

Pierwszym projektem RSA VR będzie Obcy: Przymierze VR, czyli najprawdopodobniej doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości związane z nadchodzącym filmem. Może staniemy oko w oko z Obcym, a może zwiedzimy pokład statku? Pomysł z pewnością spodoba się miłośnikom filmów Scotta, choć pozostają obawy, czy projekt nie skończy się takim niewypałem jak Martian VR – produkcji, której gracze zarzucili ubogie efekty, nudny gameplay i liczne bugi.

Kolejnym projektem studia będzie epizodyczny dokument od Michaela Mullera – fotografa, którego zdjęcia znalazły się na wielu plakatach filmowych m.in. Sherlocka, Kapitana Ameryki: Wojny Bohaterów, Deadpoola. Daty premier obu produkcji nie zostały jeszcze ujawnione.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.