Rok 2075 według Steve’a Wozniaka

Za tydzień odbędzie się Silicon Valley ComicCon, którego głównym tematem będzie przyszłość roku 2075. Pomysłodawcą tej trzydniowej konferencji jest Steve Wozniak, który już teraz zdradził część swoich wizji.

Do roku 2075 Wozniak uważa, że na świecie powstanie wiele nowych miast w miejscach, w których teraz istnieją pustynie. Skończą się problemy mieszkaniowe, a sztuczna inteligencja będzie spotykana na każdym kroku. Przykładowo będzie wykorzystywana w medycynie – AI będzie w stanie zastąpić lekarza pierwszego kontaktu i wystawić receptę na odpowiedni lek. A co z kolonizacją Marsa? Ta nastąpi z pewnością, a powierzchnia Czerwonej Planety będzie wykorzystywana do przemysłu ciężkiego. Wozniak nie jest pewny czy da się wówczas prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym z mieszkańcami Marsa.

Za 58 lat wizjoner spodziewa się także dalszego rozkwitu wielu technologicznych marek: – „Apple będzie istniało, podobnie jak IBM, który został założony w 1911 roku. Popatrzcie na pieniądze jakimi dysponuje Apple (246 miliardów dolarów na koniec ostatniego kwartału finansowego) – firma może zainwestować w cokolwiek. Byłoby śmieszne przypuszczać, że za 58 lat Apple przestanie istnieć, podobnie jak Google i Facebook.”
0
Źródło: Phoenarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.