SciFun w warunkach zerowej grawitacji

Dzięki Inicjatywie Andromeda, czyli akcji promującej najnowszego Mass Effecta, kilku śmiałych youtuberów z całego świata miało okazję zaznać namiastkę szkolenia prawdziwych astronautów. Dziś Polak prowadzący kanał SciFun prezentuje ostatnie nagranie z tej imprezy.

Materiał ten warto obejrzeć, bo w prosty i efektowny sposób prezentuje efekt zerowej grawitacji powstały podczas lotu parabolicznego. Samolot Novespace wykonuje 15 parabol nad Atlantykiem po to, by astronauci szkolący się do lotu w kosmos mogli przyzwyczaić się do tego niezwykłego doświadczenia. Darek „SciFun” Hoffman twierdzi, że tych wrażeń nie sposób porównać do czegokolwiek innego. Doświadczenie jest niesamowite, choć nie obywa się też bez problemów żołądkowych… Więcej informacji na temat Inicjatyw Andromeda możecie znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Kosmicznej.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.