Techland buduje centrum badań i rozwoju gier za 40 mln złotych

"Specyfika branży gier na ogół bazuje na wynikach własnych poszukiwań, gdyż nie ma rozwiązań, które są gotowe. Trzeba je wykreować. Centrum badań, które chcemy rozwijać, da nam pełne spektrum możliwości w tworzeniu i testowaniu nowych rozwiązań technologicznych. " - mówi Michał Ostojski, dyrektor operacyjny Techlandu.

W bliskiej przyszłości powinniśmy spodziewać się interesujących rozwiązań w grach Techlandu. Firma buduje centrum badań i rozwoju, w którym specjaliści projektować będą innowacyjne technologie oraz testować nowe pomysły z zakresu fabularnej narracji czy samej rozgrywki.

Funkcjonujący obecnie w Techlandzie dział badań i rozwoju codziennie mierzy się ze światowymi wyzwaniami technologicznymi. Dzięki własnym osiągnięciom firma jako pierwsza na świecie wprowadziła do swojej flagowej produkcji – ‚Dying Light – Natural Movement’, czyli swobodny sposób poruszania się po świecie gry, dający niemalże nieograniczone możliwości w tym zakresie. Równie rewolucyjną technologią jest Wirtualne Miasto, czyli budowanie w grach realistycznych środowisk urbanistycznych – możemy przeczytać w materiale prasowym.

Koszt inwestycji to około 40 mln zł, w tym 11 mln zł pozyskane jest z jednego z programów wsparcia funduszy Unii Europejskiej

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.