Uber musi opuścić Włochy

Przyszłość Ubera we Włoszech właśnie stała się mocno... niepewna. Sąd w Rzymie stwierdził właśnie, że usługi oferowane przez Ubera noszą znamiona nieuczciwej konkurencji i w związku z tym... przewoźnik musi zwinąć interes i wyprowadzić się z Włoch.

Jeśli Uber nie wykona wyroku, na co ma 10 dni, za każdy dzień „spóźnienia” przewoźnik będzie musiał zapłacić 10,6 tys. dol. Jeśli spojrzymy na wycenę firmy, która aktualnie wynosi 70 mld. dol., suma ta nie wydaje się zbyt wygórowana.

Pamiętajmy jednak, że wycena to tylko… wycena. Uber do tej pory nie przynosi żadnych zysków i utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki dobrej woli inwestorów, którzy utrzymują niedochodowy biznes w nadziei, że już wkrótce zacznie on na siebie zarabiać.

Wyrok we Włoszech z pewnością ucieszy wszystkie tamtejsze korporacje taksówkowe, które – tak, jak korporacje w innych krajach – bardzo głośno protestowały przeciwko działaniom Ubera. Jak na razie nie wiemy, czy przewoźnik zamierza się odwoływać od sądowego wyroku. Jak na razie, w oficjalnym komunikacie Ubera mogliśmy przeczytać tylko, że przewoźnik jest „zszokowany decyzją włoskiego sądu”.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.