Wartość rynkowa Tesli przewyższyła Forda

Wydawać by się mogło, że młoda marka nie będzie konkurencją dla ponad stuletniego, amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego znanego na całym świecie. Tymczasem firma Elona Muska prężnie pnie się do góry i interesuje sobą coraz większą liczbę inwestorów.

Elektryczne auta to przyszłość, a Elon Musk doskonale wie jak przedstawić ją w świetlanych barwach i zainteresować swoimi pomysłami inwestorów. Mimo tego, że w ubiegłym roku Tesla sprzedała jedynie 76 tysięcy aut, a Ford wiele milionów to i tak nowa marka na giełdzie warta jest już więcej od koncernu z tradycjami.

W tym momencie wartość Tesli na giełdzie to 47,46 miliardów dolarów, natomiast Forda – 44,89 miliardów dolarów. Jeśli tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała, Tesla za moment może wyprzedzić nawet General Motors (51 mld USD). Wartość akcji koncernu Elona Muska poszybowała w górę po bardzo dobrych wynikach sprzedażowych w ostatnim kwartale 2016 roku.

Źródło: Techcrunch.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.