Więcej osób przegląda Internet z Androida niż z Windowsa

Według statystyk StatCounter dotyczących ruchu w sieci, po raz pierwszy w historii użytkownicy smartfonów i innych urządzeń z Androidem wygenerowali większą liczbę odsłon niż komputery PC z Windowsem na pokładzie.

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez smartfona. Dzięki niewielkiej formie są wciąż obok nas, w zasięgu ręki i co równie istotne – pozwalają na bardzo szybki dostęp do informacji. Gdy chcemy wyszukać rozkład jazdy pociągu czy sprawdzić godziny otwarcia restauracji nie włączamy komputera i nie czekamy tych kilku minut na start systemu czy połączenie z siecią – po prostu wyciągamy z kieszeni smartfona.

Dlatego wyniki StatCounter nie powinny nikogo dziwić. W ubiegłym miesiącu po raz pierwszy w historii urządzenia z Androidem wygenerowały 37,93% ruchu w sieci, względem urządzeń z systemem Windows – 37,91%. Różnica może wydawać się marginalna, ale powyższy wykres powinien Wam uświadomić, że ta tendencja rozwijała się latami i nic nie wskazuje na to, by nagle proces ten się odwrócił.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.