Wspaniałe wyniki nowej Zeldy i Switcha

Już w dwa dni po swojej premierze Switch stał się najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Nintendo. Tak jak gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild stała się najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy, poprawiając nawet wynik Super Mario 64. A teraz poznajemy konkretne liczby.

Według danych grupy NPD, w marcu sprzedało się 906 tys. konsol Switch w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Sprzedało się też 1,3 mln kopii gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild, z czego 925 tys. sprzedało się w wersji na Switcha, a reszta w wersji na Wii U.

Nintendo nie jest pewne czemu sprzedało więcej kopii gier niż konsol, spekuluje się, że fani już kupili grę w obawie przed brakiem podaży, a teraz czekają na zakup konsoli. Z dostępnością tej faktycznie jest problem. Popyt na nią jest tak duży, że Nintendo nie nadąża z dostawami…

Źródło: Nintendo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.