CHIP: firma 1&1 wycofuje się polskiego rynku

Niemiecka firma hostingowa, jak ustaliliśmy, nie sprzedaje już swoich usług. Dotychczasowi klienci mogą przenieść się do lokalnego partnera 1&1 - home.pl. Niemiecki dostawca działa w 12 krajach, m. in. w Wielkiej Brytanii, Francji i USA.

Od dzisiaj (29 maja) zakup nowych usług w 1&1 nie jest już możliwy. Firma będzie jeszcze świadczyła dotychczasowe do końca 2018 roku. Decyzja, jak tłumaczy 1&1, wynika z „nawiązania współpracy z lokalnym liderem usług hostingowych – grupą home.pl”.

Co to oznacza dla aktualnych klientów? Do końca danej umowy będą mogli korzystać z produktów i usług bez zmian. Na cztery tygodnie przed upływem umowy każdy klient dostanie powiadomienie. 1&1 radzi, by najpóźniej do ostatniego dnia klienci zabezpieczyli wszystkie swoje dane (domeny, treści stron internetowych, zawartości skrzynek e-mail), a następnie przenieśli je do innego usługodawcy. Jeśli zdecydują się na skorzystanie z usług home.pl, otrzymają ofertę lepszą od tej ze strony internetowej.

Jeżeli adres nie zostanie przeniesiony, po zakończeniu umowy trafi do puli domen wolnych, dostępnych w sprzedaży. Na stronie 1&1 znajdziecie szczegółowe porady i wyjaśnienia.

0
Źródło: 1&1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.