Bitcoin osiąga rekordową wartość

Cena jednego bitcoina przekroczyła 1800 dolarów. Ci, którzy np. rok temu kupili wirtualną walutę, teraz mogą cieszyć się sporym zyskiem.

Bitcoin powstał w 2009 roku. Jego wartość stale wzrasta, choć ma okresowe załamania. Teraz wartość jednej bitmonety osiągnęła rekordowe 1800 dolarów. Jest to aż 80-procentowy wzrost w stosunku do sytuacji z początku roku, kiedy wartość bitcoina wynosiła 997 dolarów. Jeszcze niedawno bitcoiny można było kupić po 1500 dolarów.

Z pewnością kryptowalucie pomogła decyzja japońskiego rządu z lutego o zalegalizowaniu bitcoina jako środka płatniczego. Niektórzy analitycy przestrzegają jednak, że kryptowaluta jest na najlepszej drodze do załamania. Mówią o ryzyku pęknięcia bańki spekulacyjnej – po gwałtownym okresie wzrostu ceny następuje równie gwałtowny spadek, wywołany paniką inwestorów. Taka sytuacja miała już miejsce w 2013 roku, kiedy wartość bitcoina spadła o 20%. Doszło do tego pół roku po osiągnięciu przez kryptowalutę pierwszy raz w historii poziomu 1000 dolarów.

Według Andrea Medriego, dyrektora finansowego i założyciela The Rock Trading, korekta wartości jest nieunikniona. Ale „długoterminowy trend zawsze był i będzie zwyżkowy” – ocenia przedstawiciel wirtualnego kantoru, handlującego kryptowalutami.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.