Będzie piąty sezon „Doliny Krzemowej”

Kto nie marzy o karierze pokroju Marka Zuckerberga? Historia gigantów, takich jak Facebook czy Google, pokazuje, że na dobrych technologicznych pomysłach da się zarobić miliony. Nic dziwnego, że serial HBO, opowiadający o niepoprawnych marzycielach z Doliny Krzemowej, cieszy się sporą popularnością.

Pierwszy odcinek „Doliny Krzemowej” widzowie zobaczyli 6 kwietnia 2014 roku. Od tamtej pory produkcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Została dwukrotnie nominowana do Złotych Globów w kategorii „najlepszy serial komediowy”. Zdobyła też nagrodę Satelity 2016, podobnie, w komediowej rywalizacji. „Dolina Krzemowa” jest bardzo dobrze oceniana przez recenzentów, którzy przyznają jej 84-90 na 100 punktów w serwisie Metacritic.

25 czerwca zostanie wyemitowany finałowy odcinek czwartej serii „Doliny”, ale to jeszcze nie koniec opowieści. HBO informuje, że będzie kontynuacja. Piąty sezon pojawi się w 2018 roku. Niestety w kolejnych odcinkach nie zobaczymy jednej z gwiazd serialu, T. J. Millera, odgrywającego rolę Erlicha Bachmana. Oficjalnie nie podano powodu rozstania z aktorem. Może Miller nie ma czasu? Pracuje przy trzech innych produkcjach („The Emoji Movie”, „Walden” i ” Ready Player One „), jest też komikiem.

Niedawno pisaliśmy w CHIP-ie o aplikacji inspirowanej jednym z odcinków „Doliny Krzemowej”. To gra Whac-A-Mole, którą twórcy serialu – z automatów przenieśli do rozszerzonej rzeczywistości.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.