Asystent głosowy z wyświetlaczem

Znamy datę premiery i cenę nowego urządzenia Amazonu.

Echo Show jest rozwinięciem głośnika Amazon Echo, czyli niewielkiego urządzenia z wbudowanym asystentem głosowym Alexa. Dzięki Alexie możemy za pomocą komend głosowych wyszukiwać informacje w sieci, sprawdzać pogodę, zamawiać Ubera, kontrolować podzespoły inteligentnego domu czy wreszcie odtwarzać audiobooki lub piosenki ze Spotify. Idea wzbudziła duże zainteresowanie klientów, jednak pozbawiony wyświetlacza Echo w wielu przypadkach okazywał się mniej funkcjonalny, niż smartfon.

Echo Show ma pełnić tę samą rolę, co jego pierwowzór, ale lepiej. Jest wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy, umożliwiający wyświetlanie stron, filmów czy obrazków, a dzięki 5-megapikselowej kamerze także prowadzenie wideorozmów. Urządzenie może zastąpić zegar czy stację pogodową, wyświetlając aktualną godzinę, prognozę i przypomnienia z kalendarza.

Echo Show ma dwa głośniki stereo, osiem mikrofonów, moduł Bluetooth i dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz). Nowy asystent Amazonu trafi do sprzedaży w dwóch kolorach: białym i czarnym. Premiera 28 czerwca. Już teraz można go jednak zamówić w przedsprzedaży w cenie 229,99 dolarów. Amazon Echo był o 50 dolarów tańszy.