Asystent głosowy z wyświetlaczem

W Echo Show Amazon wprowadza dotykowy ekran. Tak firma chce wyprzedzić konkurencję. Bo na rynku asystentów głosowych robi się ciasno.

Echo Show jest rozwinięciem głośnika Amazon Echo, czyli niewielkiego urządzenia z wbudowanym asystentem głosowym Alexa. Dzięki Alexie możemy za pomocą komend głosowych wyszukiwać informacje w sieci, sprawdzać pogodę, zamawiać Ubera, kontrolować podzespoły inteligentnego domu czy wreszcie odtwarzać audiobooki lub piosenki ze Spotify. Idea wzbudziła duże zainteresowanie klientów, jednak pozbawiony wyświetlacza Echo w wielu przypadkach okazywał się mniej funkcjonalny, niż smartfon.

Echo Show ma pełnić tę samą rolę, co jego pierwowzór, ale lepiej. Jest wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy, umożliwiający wyświetlanie stron, filmów czy obrazków, a dzięki 5-megapikselowej kamerze także prowadzenie wideorozmów. Urządzenie może zastąpić zegar czy stację pogodową, wyświetlając aktualną godzinę, prognozę i przypomnienia z kalendarza.

Echo Show ma dwa głośniki stereo, osiem mikrofonów, moduł Bluetooth i dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz). Nowy asystent Amazonu trafi do sprzedaży w dwóch kolorach: białym i czarnym. Premiera 28 czerwca. Już teraz można go jednak zamówić w przedsprzedaży w cenie 229,99 dolarów. Amazon Echo był o 50 dolarów tańszy.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.