CHIP: Huawei pochwali się dziś MateBookami

Według naszych informacji, będą to różne typy przenośnych komputerów. Berliński pokaz ma rozpocząć się o 14:00 w Berlinie. Co ciekawe, na podobna porę w Szanghaju jest zaplanowana konferencja Microsoftu. Tam amerykański koncern zamierza pokazać swoje nowe produkty. Będziemy śledzili obydwa wydarzenia. A czego spodziewać się ze strony Huawei?
Tak wyglądał pierwszy MateBook. Teraz Huawei pokaże kolejne modele (fot. Huawei)

Tak wyglądał pierwszy MateBook. Teraz Huawei pokaże kolejne modele (fot. Huawei)

Po raz pierwszy o serii Huawei MateBook usłyszeliśmy 3 miesiące temu przy okazji targów Mobile World Congress w Barcelonie. W skład ogłoszonej wtedy serii wchodził komputero-tablet typu 2w1, będący bezpośrednią konkurencją dla takich urządzeń jak iPad Pro czy Surface 4. Dziś chiński gigant planuje znacznie odważniej zaatakować rynek komputerów przenośnych.

Z ustaleń CHIPa wynika, że na konferencji w Berlinie zobaczymy nowy model urządzenia typu 2w1, a także coś, czego chiński producent do tej pory w swojej ofercie nie miał: nowe laptopy. One też będą wchodziły w skład serii MateBook.

Chiński producent najprawdopodobniej pokaże 3 urządzenia: MateBooka X, E oraz D. X ma być przenośnym komputerem klasy premium. E to hybryda, czyli konwertowalny laptopo-tablet. Natomiast za MateBookiem D kryje się podobno standardowy laptop bez odłączanego ekranu. Nie pojawiły się, jak na razie, żadne szczegóły, dotyczące danych technicznych nowinek Huawei.

Przypomnijmy, start berlińskiego pokazu o 14:00. Szczegóły tego wydarzenia na bieżąco w naszym portalu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.