Piękna polska gra w kolorze indygo

W "Indygo" jesteś malarzem, cierpiącym na depresję. Musisz wypełniać zadania, dzięki którym wyzwolisz się z izolacji. W Polsce podobne kłopoty ma ponad 1,5 miliona osób. Ta liczba stale rośnie z powodu wysokiego tempa życia i częstych sytuacji stresowych. O szczegółach bardzo ciekawej produkcji, poruszającej problem depresji, pisze Dama Gier.

Nowe, polskie studio niezależne, Pigmentum, podjęło się próby przybliżenia sposobu pojmowania rzeczywistości przez osoby doświadczające depresji. W ich grze, Indygo, wcielamy się w malarza, który cierpi na zaburzenia nastroju. W ich wyniku od kilku miesięcy nie opuszcza swojej pracowni. Naszym zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek, prowadzenie korespondencji i podejmowanie decyzji, które skłonią bohatera do wyjścia z izolacji.

Indygo znaleźliśmy na niedawnym Pyrkonie. Gra wyróżniała się unikatową, ręcznie rysowaną grafiką, utrzymaną w melancholijnej kolorystyce (tytułowe indygo) i obietnicą kilku zakończeń fabularnych. Polskich gier, opowiadających poruszającą historię jest wciąż niewiele, a tu dodatkowo mamy nawiązanie do problemu, z którym często zmagamy się, jeśli nie my sami, to nasi bliscy.

Indygo zajęło pierwsze miejsce w konkursie Szkoły Twórców Gier Microsoft 2015 i aktualnie stara się dostać na platformę Steam. Jeśli uważacie, że warto dać jej szansę, oddajcie swój głos na tę produkcję. Premiera gry planowana jest na trzeci kwartał 2017 roku.

0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.