Second Life wspomaga terapię

Uniwersytet Arizony przeprowadził badania na dwóch grupach osób uczestniczących w terapii po utracie bliskich i dowiódł, że wirtualne spotkania są równie pomocne jak te w realu.

Obydwie grupy otrzymały specjalnie przygotowane materiały terapeutyczne dostępne online, lecz tylko jedna z nich dwa razy w tygodniu brała udział w wirtualnych spotkaniach zaaranżowanych na platformie Second Life. W trakcie tych sesji, uczestnicy komunikowali się tekstowo, opisując swoje uczucia. U osób biorących udział w seansach odnotowano znacznie wyższą poprawę niż u pozostałych.

Badania miały na celu znalezienie sposobu pomocy tym osobom, które z powodu różnego rodzaju trudności z poruszaniem (wiek, niepełnosprawność, trudności finansowe) mają problem z uczestnictwem w tradycyjnych grupach wsparcia. Okazało się, że wirtualne spotkania dają porównywalne rezultaty, dodatkowo zapewniając poczucie anonimowości, komfortu przebywania we własnym domu, oraz swobodę w wyrażaniu uczuć bez okazywania fizycznych objawów cierpienia, takich jak łzy lub łamiący się głos. Oczywiście na skuteczność terapii znaczący wpływ miała także świadomość, że za każdym z awatarów znajduje się osoba z krwi i kości, doświadczająca tych samych zmartwień

0
Źródło: (www.thememo.com)
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.