Microsoft prezentuje Windows 10 S

Gigant z Redmond nie odpuszcza walki z Chrome OS. Pojawiający się w przeciekach Windows Cloud doczekał się w końcu oficjalnej prezentacji. Windows 10 S to okrojona wersja "dziesiątki", która ma przede wszystkim zrobić furorę na rynku edukacyjnym.

W porównaniu do Windowsa 10, nowa wersja systemu Microsoftu nie będzie pozwalała na instalowanie ŻADNYCH aplikacji spoza sklepu Windows Store. To zaś zagwarantować ma przede wszystkim większe bezpieczeństwo i stabilność działania całego systemu. Nauczyciele zyskają w tym momencie pewność, że uczniowie nie zainstalują w trakcie lekcji żadnego zewnętrznego oprogramowania.

Zaletą Windows 10 S ma być możliwość uruchomienia nawet na starszych komputerach, a także zestaw narzędzi do zarządzania wieloma maszynami – nauczyciel będzie mógł chociażby szybko preinstalować software z użyciem klucza na pendrive (taka operacja ma zająć około 30 sekund). Nie zabraknie także wsparcia dla Microsoft Teams, co ułatwić ma z kolei współpracę nauczycielom i uczniom.

Windows 10 S zadebiutuje tego lata i będzie dostępny na nowych komputerach wybranych producentów. Ceny takich urządzeń będą zaczynać się od 189 dolarów. Do końca roku będzie można bezpłatnie zaktualizować system do Windows 10 Pro – później taki upgrade będzie kosztował 49 USD.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.