Młodzież dwukrotnie częściej ogląda Netflixa niż tradycyjną TV

Poniższe badanie dotyczy wyłącznie nastolatków mieszkających na terenie USA, ale śmiało możemy przypuszczać, że i u nas wyniki byłyby podobne. Dla młodych ludzi wychowanych w dobie Internetu i wygody odpalania materiałów w wybranym przez siebie momencie, tradycyjna telewizja nie ma już nic do zaoferowania.

Trendera przebadała 1500 młodych Amerykanów, pytając ich o najczęściej wykorzystywany format oglądania treści wideo. Wśród nastolatków królują dwie pozycje: YouTube (34%) oraz Netflix (24%). Tradycyjną telewizję preferuje jedynie 14% badanych, czyli niemal dwukrotnie mniej od popularnej platformy streamingowej.

Jeśli zaś chodzi o wybór preferowanego urządzenia do oglądania filmów i seriali wideo, największą popularnością cieszą się wśród młodzieży smartfony (34%). Na kolejnych miejscach są komputery (26%) oraz telewizory (24%).

0
Źródło: Nextpowerup.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.