Mobilne wersje GeForce GTX 1070 i 1080 powinny wkrótce trafić do laptopów

Według nieoficjalnych informacji Nvidia pracuje nad mobilnymi odsłonami swoich topowych kart graficznych. Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego i wymagań dotyczących chłodzenia powinno umożliwić producentom laptopów zaimplementowanie nowych układów nawet w urządzeniach o bardzo wąskich profilach.

Podczas konferencji, na której zaprezentowano nowego laptopa dla graczy Acer Predator Triton 700 dowiedzieliśmy się, że urządzenie będzie wyposażone w kartę Nvidia GeForce GTX 1080. Laptop zachwycił wszystkich cienkimi profilami (18,9 mm grubości) i wysoką wydajnością. Redaktorzy serwisu Notebook Check zauważyli, że w środku laptopa znalazła się słabsza wersja karty – bazowa prędkość GPU wyniosła 1290 MHz, a nie 1556 MHz, jak ma to miejsce w wersji standardowej. Obniżone taktowanie przełoży się oczywiście na mniejszą wydajność (około 1700 pkt w benchmarku 3D Mark zamiast 21000 pkt), ale także na mniejsze zużycie energii (110W zamiast 165W).

Implementacja słabszej wersji karty tłumaczyłaby lekką wagę i cienki profil laptopa Acera, ale pamiętajmy, że to dopiero nieoficjalne informacje. Nowego wariantu ma doczekać się także poprzedni model Nvidii – GeForce GTX 1070.

0
Źródło: Notebookcheck.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.