Nadchodzą nowe gogle HTC Vive!

Podczas konferencji Google I/O zespół HTC Vive zapowiedział nowy rodzaj gogli do wirtualnej rzeczywistości. W odróżnieniu od swojego poprzednika urządzenie będzie w pełni samodzielne.
Tak prezentują się nowe gogle HTC (fot.HTC)

Tak prezentują się nowe gogle HTC (fot.HTC)
Obecne na rynku headsety VR wymagają do działania odpowiedniego urządzenia – smartfonu (Gear VR), konsoli (PlayStation VR) czy mocnego komputera (Oculus Rift, HTC Vive). Tajwański producent zapowiedział właśnie gogle, o których spekulowano już wcześniej. W przeciwieństwie do wymienionych wyżej rozwiązań nowy headset HTC będzie samodzielnym urządzeniem, korzystającym wyłącznie z mocy obliczeniowej własnych podzespołów.

Producent nie zdradził jeszcze żadnych informacji dotyczących specyfikacji technicznej. Wiemy jednie, że produkt będzie kompatybilny z platformą Google Daydream, a zatem pod względem jakości goglom będzie bliżej do mobilnych Samsung Gear VR niż urządzeń w rodzaju aktualnej generacji HTC Vive. Headset HTC będzie obsługiwać nową technologię Google – WorldSense, pozwalającą śledzić położenie ciała i ruchy użytkownika, żeby jak najdokładniej odwzorować je w wirtualnej rzeczywistości.

Cena urządzenia również nie została podana, ale jesteśmy przekonani, że będzie znacznie niższa od ceny obecnej generacji HTC Vive. Gogle mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.