Netflix dla gier fabularnych?

W wywiadzie dla The Guardian Phi Spencer, szef marki Xbox, przedstawił ciekawą koncepcję na temat wydawania gier przygodowych. Fabularne tytuły miałyby lądować na jednej platformie pokroju Netflixa czy HBO Go i być udostępniane użytkownikom w ramach jednego abonamentu.

Sukces gier Telltale czy ostatniego Hitmana wskazuje, że gracze nie mają nic przeciwko oczekiwaniu na kolejne odcinki danej części, o ile są one tak wciągające jak niektóre seriale. Phil Spencer, szef działu Xbox, ma ciekawą wizję dotyczącą rozwinięcia tego modelu biznesowego. Według niego świetnym pomysłem byłoby stworzenie jednej platformy – czegoś na kształt Netflixa-, w której gracze opłacaliby jeden abonament i otrzymywaliby dostęp do wszystkich gier. Te zaś wydawane byłyby w odcinkach.

Zdaniem Spencera pozwoliłoby to zapewnić developerom szybszy zysk ze sprzedaży, gdyż nie musieliby oni czekać na ukończenie serii, tylko pracowaliby nad pojedynczymi epizodami wydawanymi w cyklu miesięcznym czy kwartalnym. Z kolei gracze nie wydawaliby jednorazowo dużych kwot, tylko niewielki abonament, co nie obciążałoby mocno ich portfela. A Wam jak podoba się taka koncepcja?

0
Źródło: The Guardian
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.