Wspaniały 25 maja – noś bez dla Terry’ego Pratchetta

Dla miłośników fantastyki, a szczególnie twórczości Terry'ego Pratchetta, 25 maja to Dzień Noszenia Bzu. Tego właśnie dnia, w należącej do cyklu "Świata Dysku" książce "Straż Nocna" lud Ankh-Morpork wyszedł na barykady, walcząc o "Prawdę, Sprawiedliwość, Wolność, Miłość w Przystępnych Cena i Jajko na Twardo". Ale na tym historia się nie kończy.

Sir Terry Pratchett (fot. http://www.acumenimages.com/)

Sir Terry Pratchett (fot. http://www.acumenimages.com/)

W naszym uniwersum Dzień Noszenia Bzu jest dniem przypominającym nieżyjącego już Terry’ego Pratchetta, twórcę niezapomnianego cyklu o Świecie Dysku (i nie tylko) oraz jego zmagania z chorobą Alzheimera. W 2009 r. BBC nakręciło film o pisarzu i jego życiu z chorobą.

Jeśli więc znajdziecie gdzieś gałązkę bzu (czyli tak naprawdę lilaka pospolitego, ale sami przyznacie, że ta nazwa brzmi jednak… pospolicie), to bez wahania przypnijcie go do swojego spiczastego kapelusza.

Z braku kapelusza może być beret, butonierka, klapa żakietu, lub jak w przypadku red. naczelnego CHIP.pl gałązka gustownie wsunięta w szlufkę paska miejskiej torby.

Na pamiątkę Terry'ego (fot. Konstanty Młynarczyk)

Na pamiątkę Terry’ego (fot. Konstanty Młynarczyk)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.