Jest nowy system weryfikacji na Facebooku

Facebook wprowadził metodę weryfikacji użytkowników, wstępujących do zamkniętych społeczności. Prosty kwestionariusz znacznie ułatwi pracę zarządzajacym nimi.
Admini dostają nowe narzędzie

Admini dostają nowe narzędzie

Nowe narzędzie to zestaw trzech pytań, sformułowany przez admina, z miejscem na odpowiedzi liczące do 250 znaków. Tym sposobem zainteresowani członkostwem mogą potwierdzić swoją wiedzę na temat treści dyskutowanych w grupie oraz dać próbkę swojego poziomu intelektualnego, znacznie ułatwiając decyzję o akceptacji. Dzięki temu administratorzy mogą sprawniej odfiltrowywać spamerów, trolli lub zbyt agresywnych użytkowników.

Odpowiedzi na pytania ciekawie powiązane z tematyką grupy być dobrą zabawą

Formularz weryfikacyjny na Facebooku

Oczywiście bardzo uparci „złoczyńcy” mogą się podszyć pod przedstawiciela danej społeczności i odpowiedzieć dobrze na pytania, jednak dla większości trolli gra nie będzie warta świeczki i zrezygnują, widząc formularz.

Kwestionariusze można programować w menu ustawień grupy. Odpowiedzi nie są publikowane, dostęp do nich ma tylko admin i moderatorzy. Kandydat na członka danego forum może modyfikować swoje odpowiedzi weryfikacyjne aż do momentu, kiedy oceni je administrator.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.