Oculus Rift po raz pierwszy nie pojawi się na targach E3

Twórcy gogli Oculus Rift potwierdzili, że po raz pierwszy od 2014 roku nie pojawią się na targach E3 w Los Angeles. Headset będzie można jednak wypróbować na stoiskach producentów gier.

Oculus VR nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw firma przegrała spór z ZeniMaxem dotyczący kradzieży intelektualnej, później odszedł z niej sam założyciel – Palmer Luckey. Sam headset potaniał o dobre 100 dolarów i choć to teoretycznie dobra informacja dla graczy, to z drugiej strony może być także zwiastunem końca tej marki.

W połączeniu z tymi faktami, informacja o braku obecności producenta na największych targach gier elektronicznych na świecie wydaje się być tylko kolejnym krokiem zapowiadającym cichą śmierć urządzenia, które rozpoczęło kilka lat temu boom na technologię VR.

Z drugiej jednak strony, jak słusznie zauważa redakcja serwisu Technobuffalo, na E3 nie pojawi się także wielu cenionych producentów gier – po raz pierwszy zabraknie Disneya, EA i Activision. Być może zatem decyzja Oculus VR podyktowana jest zatem innymi względami. Brak obecności firmy nie oznacza, że na targach nie zobaczymy ani jednego headsetu VR – wielu developerów gier z pewnością zaprezentuje na swoich stoiskach opisane wyżej gogle.

0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.