RollerCoaster Tycoon 2: Musisz zobaczyć ten park rozrywki

Wydana w 2002 roku ekonomiczna gra komputerowa, w której zajmujemy się rozbudową i zarządzaniem parku rozrywki ma do dzisiaj swoich wiernych fanów.

Gracz posługujący się nickiem Prime postanowił odtworzyć park z gry RollerCoaster Tycoon 2, nad którym pracował w dzieciństwie. W tym celu posłużył się opensource’ową wersją gry (OpenRCT2), która znosi pierwotne limity i obsługuje jakość Full HD. Wybudowanie tak olbrzymiego parku zajęłoby znacznie więcej czasu, gdyby nie scenariusz pozwalający na budowanie atrakcji bez troszczenia się o finanse.
Ostatecznie dzieło Prime’a w wysokiej rozdzielczości (14152 x 7200 pikseli) pomieściło w sobie 34 rollercoastery, 255 atrakcji i sklepów i ponad 8000 gości. Wąskotorową kolejką obiegającą park przejechało się ponad milion wirtualnych ludzików. Prime opublikował porównanie obu parków oraz wyselekcjonowane zbliżenia na najważniejsze części jego zachwycającej, wirtualnej architektury.
0
Źródło: kotaku.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.