Telefon i wąż z rubinów – za ponad milion złotych

Nie plastik i szkło - ale złoto i szmaragdy. Plus kilkaset rubinów. Tak ozdobiony telefon stworzyła chińska firma Virtu. Obudowa urządzenia jest dziełem francuskiego producenta biżuterii. A dane techniczne?
Vertu SIGNATURE Cobra to jeden z najdroższych telefonów świata (fot. Gizmochina)

Jeden z najdroższych telefonów świata (fot. Gizchina)

Vertu SIGNATURE Cobra kosztuje 360 tysięcy dolarów (1,3 miliona złotych). Ale specyfikacja telefonu nie zrobi na was wrażenia. Wyświetlacz TFT (Thin-Film Transistor – tranzystor cienkowarstwowy) o przekątnej 1,9″, polifoniczne dzwonki, dostęp do internetu przez WAP i GPRS, brak możliwości pobrania jakiejkolwiek aplikacji. Ale zalety Cobry tkwią gdzie indziej…

Telefon wart tyle, co luksusowy dom w Polsce (fot. Gizchina)

Telefon wart tyle, co luksusowy dom w Polsce (fot. Gizchina)
…A mianowicie w szczegółach, a konkretnie w obudowie, którą wykonał francuski producent drogiej biżuterii. Boucheron na co dzień projektuje dla rodziny królewskiej. Pokrytą złotem obudowę firma ozdobiła wężem wysadzanym 439 rubinami. Oczy kobry powstały z dwóch szmaragdów. SIGNATURE zostało złożone ręcznie w Wielkiej Brytanii z 388 osobnych części.

W sprzedaży jest tylko 8 egzemplarzy urządzenia. Na życzenie klienta producent dostarcza telefon – helikopterem.

Vertu może dostarczyć Cobrę pod drzwi klienta helikopterem...

Ciekawe jak szybko rozejdzie się 8 sztuk drogiego telefonu (fot. Gizchina)
0
Źródło: Gizchina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.