Odchodzą telefony stacjonarne

Komórki skutecznie wypierają telefony z kablem. Tak jest wygodniej i taniej. Amerykański Departament Zdrowia przeprowadził ankietę dotyczącą m.in. sposobów korzystania z telefonów.

W 50,8% amerykańskich domów nie znajdziemy już telefonów stacjonarnych. Wygrywają smartfony, które nosimy zawsze przy sobie i które oferują znacznie więcej funkcji, niż tylko rozmowy głosowe. W dalszym ciągu 39,4% gospodarstw korzysta z obu rozwiązań, natomiast w 6,5% z nich znajdziemy wyłącznie telefony stacjonarne. Pozostałe 3,2% domów nie posiada ani telefonu komórkowego, ani stacjonarnego.

Kiedy to samo badanie przeprowadzano w USA 10 lat temu, było całkowicie inaczej. Jedynie 15% gospodarstw domowych zrezygnowało wtedy z telefonów stacjonarnych na rzecz komórek.

Z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez polski Urząd Komunikacji Elektronicznej w 2016 roku wynikało, że 87,6% ankietowanych korzystało z usług telefonii komórkowej. Na drugim miejscu – 61,6% badanych – pojawił się internet, natomiast z usług telefonii stacjonarnej korzystało tylko 16,9% osób. Nawet wśród klientów biznesowych dało się zauważyć mniejsze zainteresowanie usługami stacjonarnymi. Korzystało z nich jedynie 35,8% firm. 98,1% deklarowało, że ma dostęp do telefonii komórkowej.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.