YouTube VR – społecznościowa wirtualna rzeczywistość

Jedną z aktualizacji gogli Daydream będzie łatka youtube'owa. Pozwoli tworzyć wirtualne pokoje. Zaprosimy do nich znajomych i razem obejrzymy... np. teledysk Gorillaz?
Oglądanie filmów w wirtualnej rzeczywistości nie musi nas izolować od innych osób (fot. TheVerge)

Oglądanie filmów w wirtualnej rzeczywistości nie musi nas izolować od innych (fot. TheVerge)

Kiedy zakładamy na głowę headset do wirtualnej rzeczywistości odcinamy się od otoczenia. Przenosimy się do świata cyfrowego i zapomninamy, że jesteśmy w mieszkaniu albo w pracy. Ale to nie musi oznaczać izolacji od innych ludzi.

Google na wzór Oculus Rooms opracowuje nową funkcję dla swojej aplikacji VR. Wirtualna wersja YouTube’a jeszcze w tym roku pozwoli nam tworzyć pokoje, do których zaprosimy znajomych. Przyjaciele albo rodzina pojawią się na ekranie w formie cyfrowych avatarów i będą mogli z nami śledzić losy filmowych postaci. Co istotne – ze współwidzami porozmawiamy. Swoje wrażenia i komentarze wymienimy, posługując się czatem głosowym. Jeśli któryś z zaproszonych gości włączy u siebie inny film, będziemy mogli szybko przenieść się do jego wirtualnego pokoju.

Google jest kolejnym po Oculusie i Facebooku producentem, który chce włączyć do VR społecznościowość. Natomiast twórcy jednej z najpopularniejszych gier MMO – Second Life pracują już nad platformą Sansar, pozwalającą wspólnie eksplorować cyfrowe światy.
0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.