77-calowy, przeźroczysty wyświetlacz LG

Panel robi imponujące wrażenie nie tylko samym rozmiarem (170,5 cm na dłuższym boku) i wysoką rozdzielczością (4K), ale też swoją elastycznością. Pod względem przeźroczystości ekran przypomina lekko przydymione szkło. Do całkowitej, 100-procentowej transparentności jeszcze zatem wiele brakuje, ale i tak LG zrobiło olbrzymi postęp w tej dziedzinie ekranów OLED na przestrzeni zaledwie kilku lat. W […]

Panel robi imponujące wrażenie nie tylko samym rozmiarem (170,5 cm na dłuższym boku) i wysoką rozdzielczością (4K), ale też swoją elastycznością. Pod względem przeźroczystości ekran przypomina lekko przydymione szkło. Do całkowitej, 100-procentowej transparentności jeszcze zatem wiele brakuje, ale i tak LG zrobiło olbrzymi postęp w tej dziedzinie ekranów OLED na przestrzeni zaledwie kilku lat. W 2014 roku firma przedstawiła 18-calowy wyświetlacz, który można było zwinąć w rolkę o promieniu 30 mm, a dwa lata później 55-calowy panel o 40-procentowym współczynniku przeźroczystości.

Oczywiście minie jeszcze dużo czasu zanim produkt trafi pod strzechy. Z uwagi na koszty produkcji oraz rozmiary LG będzie w pierwszej kolejności szukało odbiorców wśród dużych firm, np. prowadzących sklepy. Aktualne ceny telewizorów OLED o zbliżonych rozmiarach (65″) zaczynają się od kwoty około 14 tysięcy złotych. Tego typu wyświetlacz sprawdzi się w roli witryny sklepowej czy efektownie zakrzywionego baneru.

Tak będą wyglądały wystawy sklepowe (fot. LG)

LG nie jest jedyną firmą, która pracuje nad przeźroczystymi i giętkimi ekranami. Jego głównymi konkurentami są: Panasonic, który w 2016 roku na targach CES zaprezentował podobny panel o rozdzielczości Full HD, Xiaomi, które w październiku 2016 pokazało elastyczny ekran wielkości smartfona, oraz Samsung, który w ubiegłym miesiącu przedstawił prototyp giętkiego panelu o wielkości 9″. | CHIP

0
Źródło: lgnews.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.