Z aplikacją Adobe smartfon staje się skanerem

Aparaty fotograficzne w telefonach mogą spowodować, że niedługo podręczne urządzenia do skanowania dokumentów pójdą w niepamięć. Mobilne aplikacje, rozpoznające na zdjęciu tekst, potrafią coraz więcej.

Materiały sfotografowane aplikacją Adobe Scan są, dzięki zastosowaniu techniki OCR (Optical Character Recognition), automatycznie konwertowane do standardu PDF. To umożliwia przeszukiwanie i kopiowanie ich zawartości. W trakcie konwersji mamy możliwość zmiany jakości tworzonego pliku. Aplikacja i cały proces obróbki są darmowe, wymagają tylko użycia usługi Adobe Document Cloud i aplikacji Adobe Reader. Proces skanowania różni się od zrobienia zwykłego zdjęcia tym, że dokument rozpoznawany jest jako kształt z uwzględnieniem kąta, pod którym fotografujemy.

Adobe Scan to nie jedyne tego typu narzędzie. Alternatywą może być CamScanner, którego da się użyć wobec już wykonanych zdjęć. Aplikacja rozpoznaje słowa nie tylko w dokumentach, lecz także pisane odręcznie na dowolnej powierzchni. Evernote Scannable potrafi natomiast importować do listy kontaktów w telefonie – wizytówki. | CHIP

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.