google home

Asystent Google Home lepszy od Amazon Echo

Nowojorska firma, analizująca cyfrowe media, przeprowadziła test dwóch popularnych urządzeń domowych, wspieranych przez sztuczną inteligencję. Okazuje się, że Google Home 6 razy częściej sensownie odpowiadał na pytania niż Amazon Echo.

Do testu agencja 360i użyła własnego oprogramowania, które zadało obydwu urządzeniom identyczne pytania. Google Home i Amazon Alexa zostały sprawdzone 3000 zapytań. Zwycięzcą pojedynku okazał się sprzęt Google’a – jego asystent 6 razy częściej rozumiał, co się do niego mówi i potrafił znaleźć odpowiedź dzięki rozwijanym od lat algorytmom wyszukiwania. Asystentka Amazonu okazała się silna jedynie w przypadku bardzo szczegółowych kwestii.

Jest to już kolejny test, w którym wygrywa Google Home. Poprzednio zostawił daleko w tyle m.in. Siri i Alexę, jeśli chodzi o rozumienie akcentów różnych użytkowników. Mimo to najpopularniejszym domowym asystentem pozostaje produkt Amazonu – w USA Echo ma 70,6% udziałów w rynku, podczas gdy Google Home jedynie 23,8%. Najwyraźniej konsumenci przy wyborze tego typu urządzeń kierują się ceną. Za najtańszą wersję Echo zapłacimy 49,99 USD (187 zł), a za Google Home 129 USD (482 zł). | CHIP

0
Źródło: neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.