Długopis 3D za mniej niż 200 zł

Trójwymiarowa wieża Eiffla, wisiorek, wazon, dinozaur - 3D Printer Invention to narzędzie, które pozwoli Ci wykonać różnego rodzaju obiekty bez znajomości skomplikowanych programów do modelowania.

Urządzenie firmy Goclever ma kształt typowego długopisu. Zamiast standardowego tuszu w jego wnętrzu znajdują się jednak wkłady ze specjalnego tworzywa sztucznego. Użytkownik jednym przyciskiem podgrzewa filament, który wypływa z długopisu, a następnie bardzo szybko zastyga. W ten sposób 3D Printer Invention pozwala wykonać dowolną figurę przestrzenną. Do drukowania można używać zarówno wkładów PLA, bardziej błyszczących, a przy okazji przyjaznych środowisku, jak i wkładów ABS, stosowanych do bardziej skomplikowanych konstrukcji. Na niewielkim wyświetlaczu pokazywane są parametry pracy, m.in. prędkość wysuwania się materiału i temperatura podgrzewania. Poniżej możecie zobaczyć jak działają tego typu narzędzia.

Pierwsze tego typu „zaczarowane ołówki” (a raczej długopisy) trafiły na rynek w 2014 roku na fali popularności drukarek 3D. Jednym z pierwszych był 3Doodler, który został sfinansowany dzięki zbiórce na Kickstarterze i ten model wówczas kosztował 500 zł. Dziś takie długopisy są zdecydowanie tańsze. Opisywany przez nas Goclever 3D Printer Invention kosztuje niecałych 200 zł i sprzedawany jest razem z pięcioma wkładami.
Długopisy 3D trudno traktować jako realną alternatywę dla drukarek 3D, ale dla manualnie uzdolnionych majsterkowiczów mogą być przydatnym narzędziem.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.