KADO – najcieńsza ładowarka do smartfona

Na przestrzeni lat smartfony znacząco zeszczuplały. Niestety, nie dotyczy to ładowarek – ich wygląd i rozmiar w zasadzie nie uległ zmianie. W dalszym ciągu są grube i toporne. Dlatego KADO ma szansę mocno namieszać na rynku. Płaska ładowarka to spora oszczędność miejsca w bagażu czy niewielkiej torebce. Możemy ją nosić nawet w portfelu. A porządniccy docenią, że kabel ładowarki zgrabnie owija się wzdłuż jej krawędzi.

KADO sprzedawana będzie do wyboru z wtyczką amerykańską i europejską. Do każdego kompletu można dobrać jedną lub więcej końcówek ze złączami micro USB, USB typu C lub Lightning. Urządzenie korzysta ze standard szybkiego ładowania Quick Charge. Na Kickstarterze KADO można zamówić już za 39 dol. (ok. 150 złotych). Gdy ładowarka trafi na rynek w przyszłym roku, będzie o ponad 30 droższa.

Pozostaje jedynie kwestia bezpieczeństwa. Producent każdego smartfonu sugeruje, by używać wyłącznie oryginalnych ładowarek, a nie zamienników. Z drugiej jednak strony, nawet sprzęty sygnowane przez producentów mogą okazać się zawodne, o czym przekonała się pewna mieszkanka Hong Kongu, której iPhone 6 Plus wybuchł podczas ładowania. |CHIP