Meizu Pro 7 z ekranem e-ink na tylnym panelu

Wkrótce chiński producent powinien oficjalnie przedstawić nową wersję swojego bezramkowego flagowca. W sieci pojawiły się przecieki, dotyczące Meizu Pro 7. Wynika z nich, że smartfon ma mieć drugi, energooszczędny ekran.
Na fotografii oraz na projektach graficznych, które pojawiły się w sieci możemy zauważyć nowy element. Meizu zdecydowało się dołożyć na plecach urządzenia, tuż pod podwójnym aparatem, niewielki ekran typu e-ink. Wyświetlacz ma pokazywać godzinę, datę, pogodę oraz (najprawdopodobniej) dwie wybrane aplikacje.
Nie jest to oczywiście pierwszy ekran typu e-ink montowany w smartfonie (w przeszłości widzieliśmy chociażby takie zastosowanie w serii Yota Phone), ale po raz pierwszy jest on takiej wielkości i w takim miejscu. O ile tego typu wyświetlacz na całych plecach miałoby sens (przydałby się chociażby w sytuacjach, w których musimy oszczędzać energię urządzenia), to wariant proponowany przez Meizu wydaje się mało praktyczny.
Z przodu Meizu Pro 7 przypomina trochę Samsunga Galaxy S7 (fot. gsmarena.com)

Przecieki na temat specyfikacji smartfona pojawiły się już w ubiegłym roku. Konkurent Xiaomi Mi Maxa będzie najprawdopodobniej posiadał 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED z funkcją 3D Touch, procesor MediaTek Helio X30 oraz 6GB RAM-u. Na rynku pojawić się mają wersje z 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej. Cena Pro 7 nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę inne smartfony tej marki, nie powinna być ona wysoka. | CHIP

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.