Okulary Snapchata z trybem VR

Według nieoficjalnych informacji, firma Snap pracuje już nad drugą generacją Spectacles.

Serwis Techcrunch dotarł do pracowników firmy Snap, którzy twierdzą, że producent rozwija w tej chwili kolejną generację swoich okularów. Szczegółów specyfikacji jeszcze nie znamy, ale spodziewamy się znacznie większej ewolucji niż tylko poprawionego obrazu. Owszem, kamera ma mieć wyższą rozdzielczość i dłużej pracujący akumulator, ale Snap chce ponoć dołożyć też technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu użytkownicy okularów mogliby na bieżąco nakładać na rejestrowane wideo filtry, co doskonale wpasowałoby się w funkcjonalność Snapchata, z którym gadżet jest sprzężony.

Reklama

Nie wiadomo na razie, kiedy Snap pokaże drugą odsłonę elektronicznych okularów. Informacja o patencie dotyczącym technologii AR w Spectacles wyciekła już w maju. Okazało się wtedy, że zgłoszenie wpłynęło jeszcze w roku 2015.

Roboczy projekt obrazu AR dla okularów Snapa (fot. The Verge)

Pierwsza generacja okularów Spectacles trafiła do sprzedaży w USA w ubiegłym roku. Od niedawna dostępne są także w Europie, ale można kupić je tylko w kilku automatach, zwanych snapbotami. Okulary pozwalają na nagrywanie 10-sekundowego wideo w rozdzielczości HD. Film automatycznie przesyłany jest do aplikacji Snapchat. W serwisie społecznościowym wyświetla się w formie tzw. memories, czyli historii, które można segregować i udostępniać znajomym.