Play kasuje większość opłat za roaming

Od jutra klienci sieci Play nie będą dodatkowo płacili za rozmowy i SMS-y podczas podróży po krajach Unii Europejskiej. Trochę inaczej sprawa wygląda jednak z internetem. Przyglądamy się uważnie detalom nowej oferty operatora.
Tu znajdziecie najbardziej aktualne informacje o zniesieniu zagranicznych opłat na terenie Unii Europejskiej: „Plus w ostatniej chwili wycofał opłaty roamingowe” (CHIP, 15.VI.2017).

Klienci sieci Play od 15 czerwca nie zapłacą za roaming na terenie Unii Europejskiej. Jeżeli w ramach swojej krajowej taryfy klient korzysta z nielimitowanych rozmów, SMS-ów lub MMS-ów, będzie mógł z nich tak samo korzystać również za granicą.
Mniej atrakcyjnie wygląda natomiast oferta transmisji danych. W przypadku części abonamentów Play nakłada limity, po wykorzystaniu których za każdy megabajt transferu zapłacimy według stawki dla wybranej taryfy. Na przykład w ofercie na kartę po wykorzystaniu limitu zapłacimy 4 grosze za 1 MB lub 19 złotych za pakiet 500 MB.
Już wcześniej swoje oferty roamingowe zmieniły Orange i T-Mobile. Z grona największych operatorów na razie zagranicznych opłat nie skasował tylko Plus. Operator uzależnia koszty roamingu od konkretnych taryf i wprowadza pule darmowych minut.
Całe zamieszanie to efekt nacisku Unii Europejskiej. Władze Wspólnoty podyktowały sieciom odejście od dodatkowych opłat za rozmowy i SMS-y za granicą, jeśli użytkownik jest na terenie UE. Nowe prawo będzie obowiązywało od jutra (15 czerwca). Firmy, które nie zastosują się do niego, mogą zostać ukarane finansowo.
Źródło: http://promocje.play.pl/roaming/#prepaid