Rozpoznawanie twarzy pomogło aresztować przestępcę

Finały Ligi Mistrzów zawsze wywołują wielkie emocje. Dlatego przed finałami w Cardiff walijska policja na wszelki wypadek monitorowała wszystkie kamery przemysłowe. Przestępca, którego namierzyła nie miał nic wspólnego z piłką nożną.

Przed finałem Ligi Mistrzów policja w Walii wprowadziła specjalne środki bezpieczeństwa. Systemy monitoringu w połączeniu z bazami danych analizowały dane 500 000 obywateli tego kraju oraz przyjezdnych. Algorytmy porównujące obrazy skojarzyły mężczyznę z kamer przemysłowych z osobą, która wcześniej popełniła przestępstwo. Nie było ono jednak w żaden sposób związane z piłką nożną.

Świat w którym żyjemy się zmienia i zmieniać z nim powinny się działania policji – powiedział Richard Lewis z Komendy Głównej. Inwestujemy aby zapewnić policjantom narzędzia niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa naszej społeczności. Podobnie jak ewoluuje technologia, tak i techniki policyjne muszą dotrzymywać jej kroku.

W przyszłości systemy monitoringu brytyjskiej policji mają analizować dane w czasie rzeczywistym i wskazywać możliwe zagrożenia, a także pomagać w poszukiwaniu osób zaginionych. To kolejny przykład, kiedy rozwiązania z antyutopii takich jak „Raport Mniejszości” (fragment filmu powyżej) stają się rzeczywistością. |CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.